Info

OPIS IMPREZY

Festiwal Triathlonu Super League Triathlon Poznań 2018 – wyjątkowe wydarzenie w historii polskiego triathlonu!

Dobrze Wam znaną imprezę Poznań Triathlon wzbogacamy w Super League Triathlon Qualifier – wyścig największych światowych gwiazd triathlonu zmagających się ramię w ramię na niezwykle dynamicznych i widowiskowych wyścigach.

Impreza odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2018.
Każdy z Was nadal będzie miał możliwość startu na wybranym przez siebie, znanych Wam dobrze dystansach: 28,25km (1/8 pełnego), 56,5km („ćwiartka”) oraz 112,99km („połówka”). Starty te zostaną przeprowadzone na zasadach dobrze Wam znanych z lat ubiegłych.

Wracamy do korzeni – gwarantujemy Wam szybkie i dobrze przygotowane trasy, masę atrakcji dla rodzin i kibiców, dobrze zaopatrzone strefy żywieniowe i bogate pakiety startowe. Przede wszystkim Poznań Triathlon to dobra zabawa i niezapomniane emocje nad poznańską Maltą. Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w tym wielkim święcie sportu w stolicy Wielkopolski

Trasa pływacka na świetnie przygotowanym torze regatowym, błyskawiczne przejście do stref zmian, płaska trasa kolarska oraz malownicza trasa biegowa wokół Jeziora Maltańskiego. Ponadto liczne wydarzenia towarzyszące i idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny zagwarantują świetną zabawę wszystkim zawodnikom i ich rodzinom.

Poznań jest idealnym miejscem dla tej dyscypliny nie tylko pod względem infrastruktury czy tras, ale także kibiców i sportowego klimatu, który niesie każdego z zawodników do mety. To właśnie sympatycy triathlonu zapewnili tej imprezie sukces, który zagwarantował Poznaniowi wpisanie się na stałe w sportową mapę świata!

Po Waszych startach, na trasy ruszą profesjonaliści – najlepsi na świecie triathloniści i triathlonistki. Będą się ścigać w Super League Triathlon Poznan – jednym z etapów kwalifikacyjnych do zasadniczej „Ligi Mistrzów” triathlonu, czyli Super League Triathlon. Tylko nieliczni, najlepsi z najlepszych, po dwóch dniach startów otrzymają kwalifikację do startu w Super League Championchip.

Festiwal Triathlonu w Poznaniu pozwoli Wam na start w atmosferze prawdziwego światowego święta triathlonu wśród tysięcy kibiców, przybyłych na trasy by dopingować Was, a następnie podziwiać idoli triathlonu, mogąc zobaczyć ich na żywo w akcji.
Wydarzenie przyciągnie wzrok mediów całego świata, co znacząco wzmocni wydźwięk poznańskiej imprezy.

Wziąć w niej udział może każdy z Was – impreza otwarta jest dla wszystkich. Każdy z Was może tym samym zaznać atmosfery imprez triathlonowych najwyższej rangi, zarezerwowanej do tej pory tylko dla nielicznych.
To wyjątkowe wydarzenie przyciągnie do Poznania z całego świata nie tylko profesjonalistów, ale licznych amatorów triathlonu chcących zobaczyć po swoim starcie na wybranym dystansie start zawodników na najwyższym poziomie.

Dołącz do nas już dziś!